НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Підсумки 20-го туру Премєр-ліги в цифрах ###

Господарі-гості. Перевага домашніх стін не стала вирішальною, адже на власному полі команди виграли двічі, стільки ж було зафіксовано нічиїх, а ще 3 зустрічі залишились за гостями. Загальна статистика цієї суперечки на даний момент з боку господарів виглядає таким чином: +93 =44 -57.

Великі перемоги. У 2-х матчах перевага однієї сторін над іншою вимірювалась 3-ма (або більше) м'ячами. Так "Севастополь" вдома не залишив шансів запорізькому "Металургу" (5:0), а "Металіст" здолав на виїзді "Волинь" (4:1). З 32-х "великих" перемог господарі їх святкували 23 рази, гості – 9.

Голи. Порівну між господарями та гостями розподілились чергові 24 забиті м'ячі (по 12). У поточному сезоні взяття воріт фіксувалось 508 разів (299-209). Середня результативність туру – 3,43, Чемпіонату ПЛ – 2,62 голи за гру.

Дублі та хет-трики. Александрс Фертовс ("Севастополь") у грі із запорізьким "Металургом", Адіс Яховіч ("Ворскла", у гостях з "Іллічівцем"), а також Володимир Гоменюк ("Металіст"), зустрічаючись у Луцьку з "Волинню", відзначились кожен 2-ма м'ячами. Тепер у поточному змаганні зафіксовано 53 гольові "дублі", 5 хет-триків та 1 "каре".

Попередження. З 33-х "гірчичників" 18 були прописані представникам команд-господарок, 15 – гостям. Всього за 194 зіграних матчі попередження виносились 829 разів (388-441). Пересічно за гру це становить – по 4,57 жовті картки у турі, а у цілому – по 4,27.

Вилучення. По одній червоній картці побачили гравці господарів (Віталій Неділько з "Волині" у грі проти "Металіста") та гостей (Сергій Кравченко, "Дніпро" під час зустрічі з "Говерлою"). Загалом у турнірі суддями було здійснено 45 вилучень (20-25).

Пенальті. Усі 4 удари з 11-метрової позначки туру були результативними. За господарів таким чином відзначились Костянтин Ярошенко ("Севастополь") та Давід Таргамадзе ("Іллічівець"), на користь гостей – Младен Бартуловіч ("Карпати") та Адіс Яховіч ("Ворскла"). Всього у поточному сезоні пробито 46 пенальті (29-17), з них досягло мети 36 (24-12), і це складає 78,3% ефективності.

Глядачі. На останніх 7-ми зустрічах побували 78 333 вболывальника. Найбільше з них (26 542) стали свідками одеського протистояння "Чорноморця" та "Динамо". Сукупне число вболівальників турніру – 2 257 509. Середня відвідуваність у звітному турі – 11 190, у Чемпіонаті ПЛ – 11 637.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

&minus- "Шахтар" останні 15 матчів не визнає нічиїх.

&minus- "Дніпро" в Ужгороді не знає поразок протягом усіх 7-ми зустрічей.

&minus- "Динамо" у гостях тричі поспіль не виграє і 6 разів пропускає хоча б один м'яч.

&minus- До поєдинку у Луцьку "Металіст" не забивав на виїзді 4 голи за матч трохи більше року – після 14 квітня 2013 р. ("Ворскла" - "Металіст" - 1:4).

&minus- "Чорноморець" перервав "суху" домашню серію, вперше пропустивши після 404-х хвилин.

&minus- Безпрограшна серія "Зорі" налічує 5 поєдинків.

&minus- "Ворскла" припинила 5-матчеву гостьову безвиграшну серію.

&minus- "Іллічівець" не зміг продовжити серію з 4-х домашніх ігор без поразок.

&minus- "Севастополь" вперше у Чемпіонатах України забив 5 м'ячів та виграв з різницею у 5 м'ячів. Також кримчани утворили серію без пропущених голів, яка триває 234 хвилини.

&minus- Останні 4 мирові угоди "Карпат" підписані з однаковим рахунком – 2:2.

&minus- "Волинь" має 4-матчеву серію поразок.

&minus- "Говерла" вдома вже тричі поспіль не виграє, а у 2014 році ще жодного разу не забила більше одного м'яча.

&minus- Запорізький "Металург" має 5 зустрічей з самих поразок взагалі та 6 – у гостях. Також команда не забиває протягом 517-ти хвилин.

&minus- "Таврія" програє 6 останніх турів та не виграє 11. Проте сімферопольці перервали серію без забитих м'ячів, яка тривала рівно 600 хвилин.

Ювілеї:
– "Шахтар" забиває 100-й м'яч у ворота "Таврії" за історію їхніх зустрічей. Так відзначився Бернард.

&minus- У попередньому гостьовому матчі "Динамо" у Львові 12 квітня пропустило 250-й виїзний гол у Чемпіонатах України. Його автор – Олександр Гладкий.

&minus- Перший м'яч, пропущений запорізьким "Металургом" у "Севастополі", став для команди 850-м в еліті. Його автор – Александрс Фетровс.

&minus- "Іллічівець" пропустив 650-й гол від найсильніших вітчизняних команд. Це перший м'яч Адіса Яховіча ("Ворскла") у звітному турі.

&minus- "Севастополь" забив 50-й м'яч у Прем'єр-лізі (другий гол у ворота запорізького "Металурга"). Автор цього удару – Сергій Кузнецов.

– "Говерла" зіграла 200-й поєдинок проти елітних українських колективів.

- Олександр Гладкий ("Карпати") відзначився 60-м м'ячем у Чемпіонатах України.