НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Підсумки 13-го туру української Премєр-ліги в цифрах ###

З підсумками 13-го туру Прем'-єр-ліги загострюється боротьба на вершині турнірної таблиці.

Господарі-гості. У доволі безкомпромісному турі приїжджі команди виявились сильніші. Роль гостей принесла 4 перемоги при 3-х поразках та одній нічиїй. Загальна суперечка у даній номінації з боку господарів виглядає таким чином: +50 =22 -31.

Великі перемоги. Двічі перевага однієї з команд над іншою вимірювалась 3-ма або більше м'ячами. По разу відчутно перемагали господарі ("Зоря" здолала опір "Севастополя" - 3:0) та гості ("Дніпро" у Львові не залишив шансів "Карпатам" - 4:0). Кількість "великих" виграшів у змаганнях становить 13 (10-3).

Голи. З 20-ти влучних ударів туру лише 8 на рахунку господарів і 12 &minus- у гостей. Загалом у нинішньому Чемпіонаті ПЛ забито вже 270 голів (159-111). Середня результативність ігрового дня &minus- 2,5, загальна &minus- 2,62.

Автоголи. Значно зросла кількість голів у власні ворота і становить вже 9 за 13 зіграних турів. Таким чином минулого уїк-енду засмутили своїх партнерів по команді Тарас Степаненко ("Шахтар") у грі проти "Іллічівця", Андрій Сахневич ("Металург" З.) у поєдинку в "Ворсклою" та Віталій Віценець ("Севастополь"), чия команда сперечалась із "Зорею".

Дублі та хет-трики. Тричі ворота суперників один і той самий футболіст вражав двічі за гру. У подібний спосіб посприяли перемогам своїх команд Даріо Срна ("Шахтар", у грі з "Іллічівцем"), Бруно Гама ("Дніпро", у зустрічі з "Карпатами") та Джуніор Мораєс ("Металург" Д.), який забивав "Таврії". Кількість гольових "дублів" зросла до 31-го з початку турніру. Також мали місце вже 4 хет-трики.

Попередження. Лише 29 жовтих карток було пред'явлено на всіх арбітрами. 14 разів таке покарання понесли господарі, 15 &minus- гості. Всього "гірчичників" з початку змагань виписано вже 447 (204-243). Середня кількість попереджень за матч у турі &minus- 3,63, загалом &minus- 4,34.

Вилучення. Єдина червона картка пред'явлена Сергієві Симоненку ("Севастополь"), чия команда грала у гостях. Це було 22-е вилучення сезону, які порівну (по 11) розподіляються між господарями та гостями.

Пенальті. З 3-х призначених 11-метрових удари господарі били один, і вийшло це невдало: Джуніор Мораєс ("Металург" Д.) влучив у стійку воріт "Таврії" (їх захищав Дамір Кахріман). А от за гостей двічі бездоганно пробив Даріо Срна ("Шахтар"), кожного разу переграючи Рустама Худжамова ("Іллічівець"). Число пенальті у турнірі тепер становить 23 (16-7), з яких реалізовано 19 (13-6). Відсоток ефективності таких ударів &minus- 82,6.

Глядачі. За іграми звітного туру з трибун стадіонів клубів Прем'єр-ліги спостерігали 74 885 вболівальників. Найбільша аудиторія (35 244) зібралась у Харкові, де грали "Металіст" та "Чорноморець". Загалом Чемпіонат ПЛ побачили безпосередньо вже 1 289 222 глядача. Середня відвідуваність останніх 8-ми зустрічей &minus- 9 361, загальна &minus- 12 517.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
&minus- Безпрограшна серія "Металіста" триває 28 поєдинків. А от вдома харків'яни перервали переможну та забивну серії, які зупинились на цифрі 15.

&minus- "Шахтар" забиває у ворота суперників протягом 27-ми останніх зустрічей.

&minus- "Дніпро" не програє 9 турів, тільки виграє &minus- 4, не пропускає 225 хвилин. Дніпропетровці не вигравали на чужому полі з різницею у 4 м'ячі після 22 липня 2012 р. ("Металург" З. &minus- "Дніпро" - 0:4).

&minus- "Чорноморець" не може забити вже 305 хвилин, "Волинь" - 347. З іншого боку, лучани перервали "суху" домашню серію, яка тривала 267 хвилин.

&minus- "Динамо" перервало 7-матчеву серію у гостях з пропущеними м'ячами. У гостьових іграх із земляками з "Арсенала" кияни не пропускають більше 10-ти годин, а саме 935 хвилин.

&minus- "Ворскла" вдома забиває увосьме поспіль. У поточному сезоні полтавчани пішли з поля без власного голу лише раз за 13 турів.

&minus- "Суха" серія воротарів "Зорі" - 305 хвилин. Вдома луганці не пропускають трохи довше &minus- 312 хвилин.

&minus- Донецький "Металург" забиває гостям 11 матчів до ряду, не програє їм &minus- 14 зустрічей.

&minus- "Іллічівець" не знає нічиїх у 9-ти останніх іграх.

&minus- "Карпати" вдома не програвали з різницею у 4 м'ячі після 21 липня минулого року ("Карпати" - "Іллічівець" - 1:5).

&minus- "Говерла" не програє 4 зустрічі і не пропускає рекордний для себе час &minus- 381 хвилину.

&minus- "Севастополь" тричі поспіль програв, не забиває суперникам 237 хвилин. На чужих полях кримчани не виграють 19 поєдинків.

&minus- "Арсенал" перервав домашню 8-матчеву забивну серію.

&minus- Запорізький "Металург" програє останні 8 турів, не виграє &minus- 10.

&minus- "Таврія" програє 5 поєдинків до ряду, у гостях не здобуває очок у 8-ми випадках поспіль, не виграє на чужих полях 11 ігор.

Ювілеї:
&minus- Перший гол Джуніора Мораєса у ворота "Таврії" став для донецького "Металурга" 600-м у Чемпіонатах України.

&minus- "Волинь" пропустила 200-й домашній гол за час виступів у національній футбольній еліті. Автором ювілейного м'яча став колишній лучанин, а нині гравець "Говерли" Душан Савіч.

&minus- Йован Маркоскі ("Ворскла") зіграв 200 матчів у Чемпіонатах України.

&minus- Його одноклубник Ахмед Янузі та Павло Кутас ("Чорноморець") провели на тому ж рівні по 150 поєдинків.

&minus- Дмитро Безотосний ("Чорноморець") вже 100 разів захищав ворота команд найсильнішої вітчизняної ліги.

&minus- Нікола Калініч ("Дніпро") зіграв 50 зустрічей у Прем'єр-лізі.