НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Карпаты побеждают московское Динамо и едут домой ###

Карпаты побеждают московское Динамо и едут домой

Вчора«Карпати» зіграли свій заключний контрольний спаринг зимових зборів. У Туреччині «зелено-білі» зустрілися з представником Прем'єр-ліги Росії московським «Динамо» і здобули перемогу з мінімальним рахунком 1:0.

Сьогоднішній поєдинок вболівальники «Карпат» очікували з особливим інтересом. Так, гра була товариська, але ж суперник який! Московське «Динамо»! А до ігор з представниками російської Прем'єр-ліги у львівських, і не тільки – всієї України також - шанувальників футболу відношення особливе. Для них товариських матчів з північними сусідами не існує апріорі. Так що сьогодні «Карпати» своєю перемогою потішили не лише «зелено-білих» фанів, а й вболівальників решти клубів нашої країни також. В цьому жодних сумнівів...- Але давайте перейдемо до власне гри.

Для «Карпат» це був останній контрольний спаринг зимового етапу підготовки до весняної частини національного чемпіонату – вже за тиждень на них чекає дуже важлива гостьова зустріч з київським «Арсеналом». Тож зрозуміло, що матч з «Динамо» тренери «Карпат» розглядали як свого роду репетицію перед поєдинком з «каштанчиками». І саме тому сьогодні, на відміну від двох попередніх ігор у Туреччині, Олег Кононов не виставив на кожен з таймів два різних склади. Втім, як сказав керманич «зелено-білих» після гри, він далеко не впевнений, що саме такий стартовий склад вийде на гру з «Арсеналом». По-перше, за тиждень багато що може трапитися. А по-друге, незважаючи на загалом позитивне враження від дій команди, є певні проблеми, які можуть призвести до кадрових змін.

«Динамо» виявилося дуже хорошим спаринг-партнером. Незважаючи на те, що москвичі лише два дні тому прилетіли до Туреччини і для них це був перший матч на заключному зборі (ігри в чемпіонаті Росії розпочнуться на тиждень пізніше, ніж у нас), виглядали вони дуже добре і без сумніву гра для обох команд принесе чимало користі. Та й тим, хто спостерігав за нею зі сторони, вона не могла не сподобатися. Адже і карпатівці, і динамівці сьогодні саме грали у футбол і було видно неозброєним оком, що вони отримують задоволення від самого процесу того, що відбувалося на полі. Як наслідок, футбол у їхньому виконанні видався видовищним та змістовним і при цьому не бракувало самовідданої боротьби з обох сторін. Як сказав після матчу один з тренерів нашої команди Олександр Горобець, суперники на полі провели шахову партію – кожен розігрував свої ходи.

І все ж трішечки краще сьогодні дивилися «Карпати». За рахунок чого? Перш за все завдяки кращому контролю м'яча. Цей елемент гри часто є визначальним у вирішенні долі того чи іншого матчу. Однак так є не завжди. Але «зелено-білі» не лише краще контролювали круглого, головне, вони контролювали саму гру. І саме тому упродовж всіх 90 хвилин не виникало сумнівів, що підопічні Олега Кононова досягнуть позитивного результату. Зрозуміло, з такою думкою можуть не погодитися вболівальники «Динамо» і гравці та тренери російського клубу. Але мова йде про, скажемо так, нейтральних свідків подій на полі. І нехай «Карпати» забили дещо курйозний гол, але це якраз і є зайвим доказом того, що вони були трохи кращими і сильнішими за суперника. Адже ми всі чудово знаємо, чию сторону зазвичай приймає пані Фортуна.

Карпатівці з перших навіть не хвилин, а секунд матчу дали зрозуміти, що шукати щастя мають намір виключно біля воріт суперника і вже в дебюті подали два кутових, які, щоправда, не призвели до небезпечних моментів. І в подальшому «зелено-білі» багато комбінували і намагалися вивести когось з партнерів на ударну позицію. Зокрема, на 15-й хвилині в фіналі позиційної атаки Ґодвін знайшов пасом Худоб'яка. Хавбек був перед лінією карного майданчика і міг пробивати сам, але вирішив зіграти гостріше і віддав на Лукаса – той опинився в офсайді. Ще за хвилину вже Кожанов отримав м'яча у центральному колі, обіграв трьох суперників і отримав по ногах поблизу штрафного «Динамо». Штрафний взявся пробити Лукас: потужний удар на силу по центру воріт – кіпер москвичів Шунін лише з другої спроби накриває круглого.

Непогану нагоду забити карпатівці втратили на 22-й хвилині. Балажіц ефективно поборовся за м'яч, котрий отримав Кочіш. Резван скинув на Кожанова, той увійшов у карний, однак захисники зуміли вибити на кутовий. Лукас з Кожановим розіграли корнер, навісивши у карний – Кочіш головою пробив у нижній кут, однак Шунін врятував «Динамо» від голу. А от на 39-й хвилині безсилим врятувати ситуацію був вже і кіпер москвичів. Кожанов, Лукас та Кочіш в один дотик розіграли ефектну комбінацію і останній її завершував ударом зльоту з-під захисника – воротаря підстрахувала штанга.

Однак не треба думати, що в першій половині гри захист та воротар «Карпат» мали легке життя. Ні, динамівці також при першій–ліпшій нагоді йшли вперед і намагалися загострити гру у володіннях Богатінова. Особливо активним у складі російської команди був український легіонер Воронін. Але захист «зелено-білих» діяв дисципліновано і впевнено. За великим рахунком у нашого воротаря багато роботи не було. Карпатівці практично не дозволяли суперникам пробивати по воротах з забійних позицій. Тому динамівці почали робити ставку на дальні удари і один з них ледь не закінчився голом. На 42-й хвилині Худоб'як втратив м'яча на правому фланзі і ним заволодів Гранат, який трохи наблизився до воріт і з 25 метрів, намагаючись перекинути Богатінова, влучив у поперечку.

Другу половину зустрічі трохи активніше розпочали москвичі. На 48-й хвилині Воронін вивів на ударну позицію Уілкшира, удар якого низом метрів з 30-ти взяв Богатінов. А за три хвилини під воротами «Карпат» було по-справжньому гаряче: гостра подача у карний майданчик з лівого флангу атаки «Динамо» у виконанні Граната – Мілошевіч головою вибиває на кутовий, випереджаючи Кураньї, що був готовий завдати завершального удару. Навіс з корнера – гравець «Динамо» пробив головою, але Богатінов відбив м'яча на Ґодвіна, який переправив круглого подалі від воріт...-

А далі стався той курйозний гол, про який ми згадували вище. Худоб'як виборов круглого у Вороніна, пройшов вперед і виконав простріл – Єпуряну зрізав м'яча у «дев'ятку» власних воріт – 1:0. Трапилося це на 53-й хвилині, а невдовзі рахунок міг стати 2:0. Це Лукас потужно пробив низом з кута карного майданчика «Динамо» – забракло якихось лічених сантиметрів.

Заключні півгодини гри проходили у обопільних атаках, причому обидві команди додали у швидкості. Однак, якщо динамівці багато разів використовували навіси верхом, з якими успішно впоралися воротар і оборонці нашої команди, то карпатівці проводили чимало багатоходівок в один дотик. Втім, жодній з команд довести до логічного завершення бодай одну атаку так і не вдалося. Тож гра закінчилася мінімальною перемогою «Карпат».

Що ж, приємно, що наша команда на мажорній ноті закінчила підготовчий етап. У восьми іграх на зборах в Іспанії та Туреччині «зелено-білі» чотири рази перемогли і ще стільки ж поєдинків закінчили внічию. Тепер на черзі офіційні матчі Прем'єр-ліги. Тож побажаємо нашим хлопцям як мінімум не гірші результати демонструвати і в них.

«Карпати» – «Динамо» (Москва, Росія) – 1:0
26 лютого. Белек (Туреччина). Поле готелю Cornelia de Lux.

КАРПАТИ: Богатінов, Балажіц, Голодюк (Мартинюк 80), Ґодвін (Ткачук 68), Кожанов (Кополовець 78), Кочіш (Тіаго 78), Лукас (Гудима 68), Мілошевіч, Ощипко (Федецький 80), Петрівський, Худоб'як (Тістик 82)
Головний тренер: Олег Кононов

ДИНАМО (М): Шунін, Уїлкшир, Єпуряну, Фернандес, Гранат, Самедов, Дуймовіч, Семшов, Воронін, Смолов (Каряка 70), Кураньї
Головний тренер: Міодраг Божовіч

Гол: Єпуряну 53 (автогол)

Попередження: Уїлкшир 65