НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Карпаты - Оболонь - 5:0 ###

Карпаты  - Оболонь - 5:0

Цій грі передувало нагородження славних ветеранів «Карпат», які 40 років тому стали єдиним в історії радянського футболу клубом, що виступаючи у нижчому дивізіоні, здобув Кубок СРСР. Потім футболісти та присутні на стадіоні вшанували хвилиною мовчання тих ветеранів «Карпат», які на жаль не дочекались до цього славного ювілею. І, забігаючи наперед, саме цього дня львів'яни повторили свою рекордну у чемпіонатах клубну перемогу, здолавши «Оболонь» з рахунком 5:0. Причому на стадіоні «Україна» «зелено-білі» перемогли вперше, бо у 1999 році «Карпати» з таким же рахунком на стадіоні СКА здолали «Чорноморець». Та про все за порядком.

У складі «Карпат» відзначимо дебют македонця Владе Лазаревскі, який діяв на правому краю оборони та появу з перших хвилин на полі естонського нападника Сергія Зеньова, який раніше переважно виходив на заміну. В дебюті гри після флангової передачі з правого краю Дениса Кожанова небезпечно пробив головою Сергій Кузнецов, але м'яч влучив у поперечину. Це був перший тривожний сигнал біля воріт «Оболоні». А чергова атака «зелено-білих» завершилась грубою помилкою в центрі оборони Валєєва, і Ігор Худоб'як, підхопивши м'яч, пробив з району позначки у «дев'ятку».

Не встигли оговтатися пивовари, як «Карпати» подвоїли рахунок. Сергій Зеньов пройшов лівим флангом, прострілив низом на тезку Кузнецова, який пропустив м'яч набігаючому Ігорю Худоб'яку, і той сходу пробив низом впритул зі штангою, зробивши швидкий дубль. А після флангової передачі Артема Федецького знову над поперечиною воріт пробив Кузнецов і вкотре хапається за голову. Міг засвітити своє прізвище на табло Олег Голодюк, але потужно пробив зльоту над поперечиною.

Кияни все ж при першій нагоді проводили контратаки, одна з яких завершилась розіграшем штрафного: м'яч відскочив до екс-захисника ФК «Львів»Анатолія Кицути, і той потужно пробив над поперечиною. Натомість швидкісна атака «зелено-білих» знову завершилась взяттям Дениса Бойка. Зеньов після пасу Голодюка з лівого краю атаки, обіграв захисника і пробив з-під ноги захисника, заставши зненацька кіпера киян. Гості могли піти на перерву, провівши гол престижу, проте після удару з розвороту Олександра Іващенка Андрій Тлумак у красиву кидку перевів м'яч на кутовий.

Другий тайм, як і перший, розпочався атаками «Карпат» і гол не забарився. Після флангової атаки Сергій Кузнецов вийшов на ударну позицію, перекинув м'яч через Бойка, але того у порожніх воротах підстрахував Сергій Яворський, який у підкаті намагався врятувати ворота, проте відбив м'яч якраз до Кузнецова, який новим ударом низом вразив ціль і збільшив рахунок – 4:0. Після четвертого голу пивовари почали часто діяти грубо в окремих епізодах, і арбітру доводилось витягувати жовті картки.

Кияни не стали грати на утримання, і після рикошету від ноги захисника м'яч зрикошетив у стійку. Гравці «Оболоні» часто не встигали відходити на свої позиції і «Карпати» продовжували раз за разом створювати небезпечні моменти. І після чергового провалу Кожанов опинився вільним в штрафному, але пробив над поперечиною.

Вривався до штрафного і Олег Голодюк, але пробив впритул зі штангою. Активно увійшов у гру і Батиста, в одному з епізодів навіть забивши гол, але за мить до цього боковий арбітр зафіксував офсайд. В складі «зелено-білих» дебютував ще один гравець – чорногорець Младен Кашчелан, який почав діяти в центрі півзахисту.

Заключні хвилини гри обидві команди як не старались, але гольових моментів створили небагато. Артем Мірошниченко зробив вилазку до штрафного «Карпат», яка завершилась кутовим ударом. А Худоб'як не встиг випередити воротаря, який, залишивши штрафний, зіграв як захисник. І все ж, у компенсовані хвилини «Карпати» таки повторили свою найбільшу в чемпіонаті перемогу. Батиста після чудового пасу Кожанова, зблизився з воротарем і поставив жирну переможну крапку. Тож красива перемога «Карпат», яка стала хорошою складовою загально свята в честь ювілею кубкового тріумфу «Карпат».